Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studenckie Zeszyty Naukowe UJ – numer 1/2024

Od Redakcji

Po wielu miesiącach prac z dumą oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer Studenckich Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czasopismo pod tym tytułem wydawane było już od 1982 roku przez różne wydziały, instytuty czy koła naukowe. Rada Kół Naukowych wyszła z ideą wydawania multidyscyplinarnego czasopisma w roku 2011, jednak po kilku numerach zaprzestano publikacji. Tym bardziej cieszy nas jego wznowienie po kilkunastu latach przerwy.

Chcemy, aby to czasopismo było miejscem dla studenckich publikacji – zarówno tych pierwszych jak i kolejnych, które umożliwi młodym badaczom dzielenie się swoim doświadczeniem i dorobkiem naukowym. Dlatego jesteśmy otwarci na niemal nieograniczony zakres tematyczny prac.

Do pierwszego naboru zgłoszonych zostało aż 43 artykuły przez autorów z trzech ośrodków naukowych w Polsce. W pierwszym numerze znajdziecie 17 z nich obejmujących różne dyscypliny naukowe, m.in: nauki biologiczne i prawne, historię czy psychologię.

W odpowiedzi na głosy studentów, w trosce o jak najwyższą wartość naukową czasopisma, już w drugim naborze przyjmowaliśmy artykuły naukowe także w języku angielskim oraz umożliwiliśmy zgłaszanie do publikacji prac wykonanych w systemie LaTeX.

Inicjatorką całego tego projektu jest Przewodnicząca RKN UJ obecnej kadencji – Martyna Kowalak. Z tego miejsca należą się jej ogromne wyrazy uznania i podziękowania za nieocenioną pomoc, wsparcie i motywację, które swoją konsekwencją doprowadziły do tego, że możemy teraz w swoich rękach trzymać pierwszy numer studenckiego multidyscyplinarnego czasopisma wykraczającego poza ramy jednego wydziału, instytutu czy koła. Dziękuję również pozostałym członkom Zarządu: Łukaszowi, Kasi, Oliwii, Maćkowi oraz członkom poszczególnych komisji i zespołów za wkład włożony w tą inicjatywę.

Nauka się rozwija, a my – studenci – chcemy razem z nią. Oby Zeszyty przetrwały jak najdłużej. Miłej lektury!

Amelia Cichoń
Redaktor Naczelna

Pliki do pobrania
pdf
Studenckie Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czasopismo multidyscyplinarne RKN UJ. Nr 1/2024
pdf
SZN 1/2024 – Lista recenzentów
pdf
SZN 1/2024 – Lista autorów

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron